2 getallen optellen
Introductie
Het wordt vaker gezegd: computers zijn dom, heel dom. Naast dom zijn ze ook nog eens dement en hebben ADHD. Elke regel in een programma is al weer vergeten als de computer bij de volgende regel aankomt. Kort van geheugen dus....maar dat kunnen we verhelpen met variabelen.
Een variabele is een plek voor een waarde. Je geeft die plek een naam. Die naam van een variabele kan letters, cijfers en liggende streepjes (underscore) bevatten, dus geen spaties of andere tekens. Een voorbeeld is 'n', 'v2' of 'maandelijkseOmzet' (in Javascript gebruiken we vaak hoofdletters voor elk nieuw woord). Je kan een variabele een waarde geven met '='. (Je kan wel spaties om de '=' zetten voor de duidelijkheid op het scherm.)
De eerste keer dat we de naam van een variable gebruiken moeten we dit aangeven met 'var'.
Voorbeelden zijn
var a=5;
var pi=3.14;
var maandelijkseOmzet = 0;
Ook kan je meer dan 1 variabele tegelijk maken, bijvoorbeeld var a, b, c, d;
In games
Variabelen zijn de basis LEGO-blokken van elk programma, ook van games. Constanten, zoals PI, of MAX_AANTAL_LEVENS zijn ook belangrijk, maar veranderen niet van waarde. In variabelen kan een spel al zijn gegevens bewaren: scores, powers, levens, abilities, lives, colors, speed, position, etc.
Opdracht
- Maak twee variabelen, bijv. a en b, en zet er getallen in (a=1, b=2)
- Maak een derde variabele waar je het totaal van de twee getallen in plaatst (a+b), en noem deze c
- Druk het totaal op het scherm af
Let op met
- De volgorde van de regels code
Verwacht resultaat
Als de input is a=1, b=2
3
Test je programma met diverse getallen
Veelgemaakte fouten
- aanhalingstekens gebruiken als het niet nodig is
- typefouten
- waarden gebruiken wanneer je variabelen moet gebruiken (bijv. c=1+2)
Status | Discussie | Begonnen door | Laatste bericht | Antwoorden | Acties |
---|---|---|---|---|---|
antwoord
Vergrendeld
|
|
|
0 |
|